Rolpasz laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „AgroLiga 2010r.” oraz uhonorowany odznaką Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla rolnictwa”

foto4mW dniu 17, maja 2011 w pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Ogólnopolskiego Konkursu „AgroLiga 2010r”. Konkurs jest organizowany przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Redakcję Audycji Rolnych Programy 1 TVP we współpracy z Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezesa ARR i Prezesa ARiMR. Celem konkursu jest wyłonienie Mistrzów Krajowych AgroLigi w kategoriach rolnicy i firmy. Wśród grona laureatów Konkursu AgroLiga 2010 w kategorii firmy znalazła się strzałkowska Firma Handlowo-Usługowa Rolpasz Tadeusz Matkowski.

Prezydent RP Bronisław Komorowski wyraził ogromna satysfakcje z faktu, że może gościć w Pałacu Prezydenckim uczestników Gali Agroliga 2010.

„Ważne jest, by promować osiągnięcia rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego poprzez pokazanie sukcesów i ludzi, którzy są ich autorami, bo nic tak nie zachęca do dalszego wysiłku jak smak sukcesu” – powiedział prezydent.

pucharmLaureatom wręczono puchary i dyplomy. W liście gratulacyjnym do Pana Tadeusza Matkowskiego Prezydent RP m.in. napisal „Proszę przyjąć gratulacje z okazji uzyskania tytułu Laureata XVI edycji ogólnopolskiego konkursu AgroLiga 2010 w kategorii „Firmy”. Państwa przedsiębiorstwo znalazło się w grupie najwyżej ocenionych uczestników tej rywalizacji. Uznanie wzbudziły wyniki ekonomiczne, sprawne zarządzanie, wysoka jakość oferowanych produktów, korzystanie z nowoczesnych technologii, a także dbałość o środowisko i estetykę zabudowań gospodarczych. To powody do dumy i radości – dla Państwa, lecz również dla wszystkich, którym leży na sercu rozwój i dalsza modernizacja rolnictwa – będącego jednym z ważniejszych filarów naszej gospodarki. Na Państwa pomysłowości i pracowitości korzysta cała wieś, zyskując na atrakcyjności pod względem infrastruktury, dostępu do usług, czystości środowiska. To również Państwo współtworzą wzrost gospodarczy i promują wysokie standardy przedsiębiorczości. Życzę Państwu dalszych sukcesów w działalności rolniczej oraz wszelkiej pomyślności osobistej, jeszcze raz gratuluję prestiżowego wyróżnienia.

Tego samego dnia wraz z innymi laureatami szczebla krajowego AgroLigi 2010 oraz z organizatorami konkursu Tadeusz Matkowski został przyjęty w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie z rąk Marii Zwolińskiej Radcy Generalnego w MR iRW otrzymał list gratulacyjny Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego i wręczono mu Honorową Odznakę „Zasłużony do rolnictwa”

 

images/stories/agroliga/foto1.jpgimages/stories/agroliga/foto2.jpgimages/stories/agroliga/foto3.jpgimages/stories/agroliga/foto4.jpgimages/stories/agroliga/medal.jpgimages/stories/agroliga/foto5.jpgimages/stories/agroliga/nagr.jpgimages/stories/agroliga/puchar.jpgimages/stories/agroliga/tabl.jpgimages/stories/agroliga/dyplom.jpgimages/stories/agroliga/list.jpg